Budujemy markę twoją, tak jak swoją ...
projekty graficzne w reklamie

Naklejki reklamowe - co warto o nich wiedzieć

Marketing podąża dziś bardzo różnymi drogami i wykorzystuje bardzo zróżnicowane narzędzia. Kampanie reklamowe dla firm to nie tylko wielkie billboardy i szeroko zakrojone akcje w sieci. To również rzeczy małe i ulotne. Często wykorzystuje się również różnego rodzaju drobne gadżety reklamowe, wizytówki, ulotki i właśnie naklejki. Doświadczenie pokazuje, że takie właśnie niepozorne nośniki reklamy również mają dużą szansę na przyciągnięcie klientów do firmy.

Najważniejsze informacje o naklejkach reklamowych

Aby lepiej zrozumieć temat, warto dowiedzieć się nieco więcej podstawowych informacji na temat naklejek reklamowych. Naklejka taka to niewielka forma graficzna, która może zawierać bardzo zróżnicowane elementy. Najczęściej na naklejkach umieszcza się różnorodne grafiki, które w jakiś sposób nawiązują do firmy, którą reklamują. Może znaleźć się na nich również krótki tekst. Najczęściej nie umieszcza się na naklejkach tekstów dłuższych niż jedno, czy dwa zdania. Ze swojej natury są one formą reklamy, na którą nikt nie zwraca uwagi na dłużej. Natomiast bardzo istotne jest jak najskuteczniejsze przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów.

Warto również pamiętać, że naklejki takie mogą pełnić też inną funkcję niż tylko reklamowa, co jednak nie znaczy, że nie mogą równocześnie pełnić właśnie takiej. Naklejki w większym formacie wykorzystuje się bardzo często udostępniania różnego rodzaju informacji, czy infografik. Jeżeli naklejki tego rodzaju są dobrze zaprojektowane i przemyślane pod kątem marketingowym, to oprócz funkcji informacyjnej, mogą również bardzo skutecznie kierować uwagę potencjalnych klientów do danej firmy albo konkretnych produktów, czy usług. Wydaje się, że tworzenie minimalistycznych środków przekazu dla reklamy jest dziś bardzo szybko rozwijającym się nurtem marketingu, który będzie rozwijał się w najbliższym czasie jeszcze prężniej.

Naklejki reklamowe są też wykonywane dziś z bardzo różnych materiałów. Najczęściej wykorzystuje się naklejki papierowe. Ich główną wadą jest to, że są mało trwałe i nieodporne na warunki atmosferyczne. Taka forma reklamy jest więc stosunkowo nietrwała, aczkolwiek dla potrzeb szybkich akcji marketingowych wydają się całkowicie wystarczające. Naklejki można drukować również na specjalnej folii plastikowej, dzięki czemu są znacznie odporniejsze na niekorzystne czynniki pogodowe. Tego rodzaju naklejki wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie potrzebne są nieco trwalsze rozwiązania.

Jak projektuje się naklejki reklamowe ?

Projektowanie naklejek reklamowych i niewielkich grafik przeznaczonych na potrzeby reklamy jest dziś bardzo istotną dziedziną marketingu i projektowania. To również bardzo trudna sztuka. Dlaczego tak jest? W dzisiejszym świecie wskazuje się na zjawisko takie jak szum informacyjny. Wiąże się ono ze zbyt dużą ilością informacji, które nas otaczają, by mogły być one przetworzone przez jednego człowieka. Dodatkowo, większość tych informacji jest dla poszczególnych osób całkowicie bezwartościowa. Szum informacyjny sprawia, że naprawdę istotne informacje docierają do ludzi znacznie trudniej. Zjawisko to dostrzeżono już dawniej i światowi potentaci reklamy działają dziś w taki sposób, by go ograniczyć. Wystarczy zdać sobie sprawę z tego, że w ciągu ostatnich lat znacznie zmniejszyła się ilość reklam (w porównaniu z pierwszą dekadą wieku), które wyświetlane są internautom, ale są one za to o wiele bardziej dopasowane. W praktyce mniejsza ilość reklam oznacza tu paradoksalnie większe możliwości dotarcia do klientów.

Dotyczy to oczywiście nie tylko internetu. Dokładnie tak samo reklama działa w rzeczywistym świecie. Z tym, że tutaj nie istnieją żadne narzędzia, które pozwoliłyby skierować reklamę tylko do potencjalnych klientów, a ukryć ją przed innymi. Jesteśmy tak bardzo przyzwyczajeni do otaczającej nas informacji (zarówno tekstów, jak i grafik), że dzisiaj nikt już nie zwraca na nią uwagi. To jest właśnie powód, dla którego projektowanie naklejek reklamowych jest tak bardzo trudne. Nie sztuką jest stworzyć projekt. Prawdziwą sztuką jest natomiast stworzenie takiej reklamy, która ma szansę się wybić i zostanie zauważona pośród miliona innych.

Co można osiągnąć dzięki tej formie reklamy ?

Reklamy graficzne tego rodzaju pozwalają osiągnąć bardzo dużo. Wielką zaletą naklejki reklamowej jest to, że może znaleźć się ona absolutnie wszędzie, gdzie tylko będzie mogła przyciągnąć uwagę potencjalnych odbiorców. Warto również pamiętać, że wiele miejsc, gdzie naklejki mogą pojawić się całkowicie legalnie, nie wymaga żadnych opłat, a więc potencjalnie jest to metoda reklamy bardzo tania.

Naklejki mogą posłużyć również w bardzo prosty sposób do przekierowania uwagi klientów do innych, bardziej rozbudowanych form reklamy. Służą do tego kody QR, które mogą zostać nadrukowane na naklejkach. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy ma smartfona (a więc również czytnik kodów QR), a dzięki niemu również możliwość natychmiastowego połączenia się z internetem. Kod na naklejce może poprowadzić więc korzystającą z niego osobę do artykułu na blogu reklamującego określony produkt, czy usługę, do strony firmowej, czy bezpośrednio do sklepu internetowego.

Do czego i w jaki sposób używa się naklejek reklamowych ?

Podstawowym zadaniem naklejek reklamowych jest oczywiście reklama. Naklejki takie – jeżeli zostaną odpowiednio zaprojektowane i wykorzystane – mogą być skutecznym uzupełnienie szerzej zakrojonych akcji marketingowych albo stanowić reklamę zupełnie samodzielną. Naklejki mogą sprawdzić się zarówno jako nośnik reklamy dla małych firm, jak i w przypadku bardzo dużych przedsiębiorstw, o ogólnopolskim albo nawet międzynarodowym zasięgu. W przypadku lokalnych firm (typu restauracja, warsztat samochodowy, czy studio tatuażu) naklejki mogą służyć jako środek przyciągnięcia uwagi klientów do strony firmowej, gdzie mogą się oni zapoznać z całą ofertą. Z kolei w przypadku dużych przedsiębiorstw naklejki sprawdzają się najlepiej jako nośnik reklamy dla pojedynczych produktów i usług. Naklejki mogą oczywiście pełnić też rolę pomocniczą – nie kierując klientów bezpośrednio do konkretnych firm, ale raczej przyciągając ich uwagę do określonych idei, ułatwiając przeprowadzenie właściwych akcji marketingowych.

Czy naklejki sprawdzą się w każdej sytuacji ?

Warto zadać sobie bardzo ważne pytanie. Czy naklejki sprawdzą się w każde sytuacji? O ile zdecydowanie da się powiedzieć, że jest to bardzo uniwersalna forma reklamy, która może być stosowana w różnych celach i na różne sposoby, o tyle na tak postawione pytanie należy odpowiedzieć jednoznacznie. Nie w każdej sytuacji naklejki są najwłaściwszą formą marketingu. Ze swojej natury są one czymś bardzo ulotnym, co często postrzegane jest, jako coś lekko niepoważnego, a czasem zabawnego, co oczywiście dobry marketingowiec również może wykorzystać w celach promocyjnych. Przedsiębiorstwa, którym szczególnie zależy na utrzymaniu wrażenia dużej powagi, powinny raczej podchodzić do takich form reklamy ostrożnie. Oczywiście i tutaj możliwe jest skuteczne wykorzystanie naklejek, ale to zadanie trudne, które wymaga bardzo kreatywnego podejścia do marketingu. Trudno na przykład wyobrazić sobie naklejki reklamujące zakład pogrzebowy, czy kancelarię adwokacką specjalizującą się w sprawach spadkowych.

Podsumowanie


Dlaczego warto sięgnąć po naklejki ?

Istnieje wiele powodów, dla których warto sięgnąć po naklejki reklamowe, a najważniejsze z nich opisane zostały już wcześniej. Naklejki takie są forma reklamy tanią i łatwą w rozpowszechnieniu. Mogą być używane jako reklama bezpośrednia albo kierować do jej bardziej rozbudowanych rodzajów. Oprócz funkcji reklamowych mogą mieć również charakter informacyjny. Warto natomiast pamiętać również o mniej konwencjonalnych sposobach ich wykorzystania. W ciągu ostatnich lat bardzo popularne stały się tak zwane wlepki, czyli naklejki, które nie mają charakteru reklamowego, ale używane są do rozpowszechniania różnego rodzaju idei, a czasami mają po prostu żartobliwą formę. Możliwe jest również zaprzęgnięcie ich do służby reklamie. Dobrze zaprojektowana, zabawna, intrygująca, czy po prostu przyciągająca uwagę wlepka może zawierać również delikatną sugestię, prowadzącą odbiorców do określonych firm i produktów.

AGENCJA REKLAMOWA

Kompleksowa obsługa reklamowa dla twojej firmy,
teraz wszystko w jednym miejscu!

Marketing internetowy oraz reklama stacjonarna to podstawa działania każdej firmy, nasza agencja od wielu lat działa na rynku reklamowym zapewniając wszystkim klientom usługi na najwyższym poziomie. Wdrażamy niestandardowe rozwiązania poszerzając perspektywy reklamowe naszych klientów, analizujemy postępy konkurencji oraz dobieramy właściwą strategie reklamową.

Najczęściej obsługiwane miasta:

Gdańsk, Gdynia, Sopot, Pruszcz Gdański, Kościerzyna, Kartuzy, Tczew, Malbork, Władysławowo, Puck, Nowy Dwór Gdański, Elbląg, Wejherowo, Słupsk, Bydgoszcz, Toruń, Koszalin, Olsztyn , Chojnice, Kołobrzeg.

Godziny otwarcia:

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z działem obsługi w wyznaczonych godzinach pracy biura. Istnieje możliwość umówienia spotkania w innym terminie po uprzednim kontakcie telefonicznym.

798 - 139 - 039 biuro@lersen.pl
PonWtŚrdCzwPtSob
9:00 - 21:00

NEWSLETTER

Zapisując się na nasz newsletter akceptujesz

Regulamin i politykę prywatności
ZAINSPIRUJ SIĘ NA:
SOCIAL MEDIA
Agencja reklamy "LERSEN" - Copyright 2018