Budujemy markę twoją, tak jak swoją ...
Kategoria: marketing sieciowy | Podkategoria: projektowanie stron internetowych

Projektowanie stron internetowych w GdańskuProces tworzenia strony internetowej powinniśmy zacząć od określenia celu marketingowego oraz docelowej grupy odbiorców do której kierować będziemy naszą reklamę. Następnym działaniem jakie należy wykonać jest analiza konkurencji właściwej dla naszej branży. W tym miejscu należy określić odpowiednią strategie przyszłej kampanii reklamowej. Zasadą tworzenia strony internetowej jest właściwe określenie jej najważniejszych funkcjonalności tak aby wyprzedzać konkurencję. Głównym zadaniem i celem naszej strony internetowej jest przekazanie informacji o produktach oraz usługach. Dlatego content strony powinien być przygotowany przez profesjonalnego copywritera, ponieważ odpowiednio przygotowana treść znacznie łatwiej dotrze do klienta i przyspieszy przyszły proces pozycjonowania strony. Ostatnim elementem tworzenia naszej witryny internetowej jest przygotowanie profesjonalnej grafiki, ustalenie odpowiedniej typografii jak i kolorystyki. Wszystkie te czynności powinniśmy przekazać do realizacji pracowni graficznej, gdzie wyspecjalizowany zespół grafików zadba o wszelkie szczegóły projektu.

projektowanie stron internetowych

Właściwie zaprojektowana strona internetowa jest podstawą działań marketingowych każdej firmy. Jako pierwsza dostarcza niezbędnych informacji o naszych usługach oraz kreuje wizerunek firmy w oczach klienta. Badania rynku wskazują, że ponad 80% wszystkich zainteresowanych sprawdza wiarygodność każdej firmy w internecie weryfikując wszelkie dostępne informacje. Strona internetowa jest najczęściej pierwszą wizytówką naszej firmy, więc właściwe jej zaprojektowanie należy zlecić profesjonalistom.

projektowanie stron internetowych

Standardowe projekty stron internetowych wordpress (CMS), wykonywane są w języku PHP stworzonym do obsługi blogów. System wordpress dzięki licencji GNU (General Public License) doczekał się wielu rozbudowanych pluginów oraz posiada tak rozbudowane zaplecze, że z powodzeniem obsługuje ogromną ilość stron internetowych na całym świecie. Współpraca z bazą danych MYSQL oraz mocno rozbudowanym system zarządzania treścią pozwala w prosty i szybki sposób dokonać edycji treści stron internetowych.

Realizacja zlecenia odbywa się w stałej komunikacji z klientem zapewniając wnikliwie wykonanie wszystkich założeń projektowych. Na zakończenie przeprowadzamy 2h szkolenie z obsługi systemu zarządzania treścią by klient sam mógł edytować i zmieniac wcześniej wprowadzone dane.

projektowanie stron internetowych

Wykonanie indywidualnego projektu strony internetowej zaczynamy od spotkania z klientem, który przedstawia nam własny konspekt strony. Jest wiele wariantów projektowych i są ona zależne tylko od kreatywności oraz wizji klienta. Do obsługi indywidualnej strony internetowej tworzymy również właściwy dla stworzonej strony system zarządzania treścią (CMS). Obsługuje on wszystkie podstawowe funkcje oraz opcje edycji minimalizując koszty edycji przy czyn jest bardzo prosty w obsłudze. Na życzenie klienta wdrażamy również systemy rabatowe wykorzystujące vouchery lub upusty cenowe o wartościach wskazanych przez klienta.

technologia responsive web design

W obecnych czasach 100% dostęp do twojej strony internetowej jest priorytetem i często odbywa się poprzez urządzenia takie jak telefon lub tablet. Dlatego absolutną koniecznością jest projektowanie stron internetowych w sposób dostosowany do urządzeń mobilnych. Tak zwany responsive web design zapewnia pełne skalowanie tak by strona internetowa dostosowana była do pracy na urządzeniach mobilnych. Zwiększenie zasięgu o urządzenia mobilne generuje znacznie większy ruch co w konsekwencji przekłada się na większą liczbę klientów. Dodatkowym ważnym atutem responsywnych stron internetowych jest lepsza ocena przez wyszukiwarkę google oraz wyższa pozycja w wynikach wyszukiwania.

Jak przebiega proces tworzenia strony internetowej ?

Pierwszym podstawowym krokiem jest ustalenie branży oraz docelowej grupy klientów do jakich ma trafić potencjalny przekaz. Każdy proces budowania strony internetowej jest dość złożony, zaczyna się zawsze od zbierania informacji na temat działalności klienta. Przed przystąpieniem do szczegółowych rozmów z klientem należy zapoznać się z działaniami konkurencji. Pozwala to określić zaawansowanie projektu względem oczekiwań klienta już na etapie początkowym.

projektowanie stron - wstępne ustalenia
Ustalenia z klientem

Wstępne założenia projektowe są pierwszym i chyba najważniejszym krokiem postawionym w stronę stworzenia swojej wymarzonej strony internetowej. To na tym etapie wnikliwie rozmawiamy z klientem o jego branży, potencjalnej konkurencji, charakterystyce w jakiej widzi swoją stronę www. Etap pierwszy ma na celu wnikliwe poznanie preferencji klienta względem przyszłych działań reklamowych. Należy pamiętać że strona www jest tylko jednym z elementów całej kampanii reklamowej którą będziemy w przyszłości prowadzić. Więc tworząc stronę internetową musimy od początku kreować jej wygląd tak żeby był w przyszłości spójny z wszelkimi innymi formami reklamy.

Realizacja założonego celu

Drugim etapem naszej pracy jest realizacja wspólnie uzgodnionego celu. Ten etap należy do bardzo rozbudowanych a zależność jest tym większa im więcej funkcji przewidział klient w swoich założeniach. Tworzenie stron internetowych jest procesem który wymaga nie tylko użycia najnowszych technologii i wdrożenia odpowiednich funkcji, należy również przewidzieć przyszły rozwoju oraz potencjał naszych usług lub produktów. Dlatego tak ważny jest etap pierwszy w którym staramy się określić przyszłe cele firmy oraz grupy docelowe do których będziemy docierać.

projektowanie stron - realizacja założonych celów

projektowanie stron - uruchomienie i optymalizacja
Uruchomienie i optymalizacja

Ostatnim krokiem jest uruchomienie wykonanej usługi www na serwerze (w tym wypadku strony internetowej, choć może to też być aplikacja). Po docelowym opublikowaniu naszej strony zaczynamy szereg testów i poprawek prowadzący do poprawienia jakości wykonanego projektu. Tak zwana optymalizacja jest częścią składową naszej usługi, polega ona na częściowej refaktoryzacji kodu oraz innych zabiegach prowadzących do podniesienia wydajności i szybkości ładowania treści w przeglądarce.

Podstawowe cechy dobrej strony internetowej

Odpowiedz na to pytanie jest dość złożona ponieważ w świecie internetu otaczają nas miliony stron z czego tylko drobna ich część jest dostrzegana przez wyszukiwarki. Posiadanie samej strony internetowej nie zapewni nam ruchu klientów a co za tym idzie nie przełoży się na pożądane zyski. Dlatego każdej firmię powinno zależeć na osiągnieciu czołowych wyników tzw. top10 w organicznych wynikach wyszukiwania (więcej na temat uzyskania wyższych pozycji tutaj). Oczywiście proces pozycjonowania strony jest bardzo złożony lecz istnieje kilka podstawowych cech które powinna zawierać każda strona internetowa i należą do nich:

 • Użycie odpowiedniej ilości tekstu, za mała ilość słów znacznie zmniejsza wartość strony,
 • strona internetowa musi być dostosowana do pracy na wszelkich użądzeniach mobilnych,
 • typografia, kolorystyka oraz rozmieszczenie elementów powinno pasować do prowadzonej branży,
 • każda strona powinna zawierać tytuł oraz opis odnoszący się do treści w niej zawartej,
 • wszelkie grafiki powinny być opisane,
 • powinna posiadać odpowiednią strukturę nawigacji,
 • odpowiednią strukturę HTML,
 • dostępność strony dla robotów indeksujących,
 • nie należy używać przesadzonej ilości zbędnych animacji,
 • powinna posiadać linkowanie wewnętrzne,
 • nie powinna posiadać zduplikowanych treści.

Oczywiście wszelkie wyżej wymienione czynności to tylko nieliczne podstawy jakimi powinna cechować się każda strona internetowa aby poprawić swoją widoczność w sieci. Wszelkie bardziej skomplikowane zagadnienia dotyczące optymalizacji naszej witryny powinniśmy zostawić profesjonalistom z branży SEO. Nie umiejętne próby podniesienia pozycji w wynikach wyszukiwania mogą w perspektywie czasu przynieść efekt odwrotny od zamierzonego. Jeśli szukasz więcej informacji na temat pozycjonowania zajrzyj na naszego bloga tutaj.

Komu możemy zlecić wykonanie strony ?

Tworzeniem stron internetowych w Gdańsku zajmuje się wiele agencji interaktywnych, oferują one projekty z użyciem różnych gotowych rozwiązań. Do najczęściej wybieranych oraz najmniej awaryjnych systemów należą wordprees, joomla, drupal, contao, umbraco, expression engine to na tych systemach pracuje większość firm które obecnie tworzą strony internetowe. Niekiedy jednak w ofertach znajduję się również możliwość stworzenia dedykowanego projektu kodowanego z uwzględnieniem indywidualnych preferencji klienta. Reasumując więc jeśli większość firm projektujących strony pracuje tak samo, to co sprawia że warto skorzystać właśnie z naszych usług ?

Jednym z istotnych powodów dlaczego warto wybrać usługi naszej firmy jest możliwość wykonania innych reklam stacjonarnych. Uzyskanie pełnej spójności pomiędzy projektami jest bardzo istotnym czynnikiem w budowaniu marki. Wykonywanie wszelkich usług np. stron www, banerów, kasetonów, ulotek, wizytówek, plakatów w jednej pracowni graficznej daje nam pełną kontrole spójności na każdym etapie produkcji. Jesteśmy jedną z nielicznych firm która na terenie miasta gdańska tworzy strony internetowe i zapewnia dostęp do w pełni wyposażonej pracowni produkcyjnej. Element ten jest szczególnie istotny w przypadku budowania reklamy działającej na wielu płaszczyznach.

Podsumowanie

Tworzeniem stron internetowych w gdańsku zajmuje się bardzo wiele firm, są to najczęściej agencje interaktywne ukierunkowane na reklamę w sieci. Firmy te oferują usługi wdrożenia gotowych rozwiązań opartych na przygotowanych systemach zarządzania treścią (np. CMS wordpress itd.). Niestety rozwiązania takie bardzo często okazują się niewystarczające do osiągniecia zamierzonego celu zmuszając firmy do wdrażania dedykowanych rozwiązań.

Istotnym problemem również podczas projektowania strony internetowej staje osiągniecie pełnej spójności. Należy pamiętać, że strona internetowa oraz kaseton reklamowy powinny posiadać cechy wsólne pod względem składowych grafik, typografii i kolorystyki. Wykonywanie projektów w dwóch różnych firmach często skutkuje utratą wspólnych cech co w konsekwencji obniża poziom całej prowadzonej kampanii. Naszą agencja reklamowa prowadzi dział interaktywny oraz produkcyjny zapewniając naszym klientom spójność w projektach na każdym etapie prowadzonej kampanii reklamowej.

AGENCJA REKLAMOWA

Kompleksowa obsługa reklamowa dla twojej firmy,
teraz wszystko w jednym miejscu!

Marketing internetowy oraz reklama stacjonarna to podstawa działania każdej firmy, nasza agencja od wielu lat działa na rynku reklamowym zapewniając wszystkim klientom usługi na najwyższym poziomie. Wdrażamy niestandardowe rozwiązania poszerzając perspektywy reklamowe naszych klientów, analizujemy postępy konkurencji oraz dobieramy właściwą strategie reklamową.

Najczęściej obsługiwane miasta:

Gdańsk, Gdynia, Sopot, Pruszcz Gdański, Kościerzyna, Kartuzy, Tczew, Malbork, Władysławowo, Puck, Nowy Dwór Gdański, Elbląg, Wejherowo, Słupsk, Bydgoszcz, Toruń, Koszalin, Olsztyn , Chojnice, Kołobrzeg.

Godziny otwarcia:

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z działem obsługi w wyznaczonych godzinach pracy biura. Istnieje możliwość umówienia spotkania w innym terminie po uprzednim kontakcie telefonicznym.

798 - 139 - 039 biuro@lersen.pl
PonWtŚrdCzwPtSob
9:00 - 21:00

NEWSLETTER

Zapisując się na nasz newsletter akceptujesz

Regulamin i politykę prywatności
ZAINSPIRUJ SIĘ NA:
SOCIAL MEDIA
Agencja reklamy "LERSEN" - Copyright 2018